,,Łukowska Policja na przestrzeni 100 lat” – wernisaż wystawy

W dniu 12 lipca 2019 r. w Muzeum Regionalnym w Łukowie miał miejsce wernisaż wystawy jubileuszowej pt. ,,Łukowska Policja na przestrzeni 100 lat”. Specjalnie przygotowana ekspozycja zawiera m.in. ciekawe fotografie, historyczne dokumenty i książki z dawnej łukowskiej biblioteki policyjnej, umundurowanie z różnych okresów, oryginalne urządzenia i elementy wyposażenia policji, a także dioramę przedstawiającą wnętrze komisariatu z lat 70-tych ubiegłego wieku. Uczestnicy wernisażu mogli obejrzeć także pamiątki po policjantach pełniących służbę w dwudziestoleciu międzywojennym.

Dodatkowo na parkingu przed muzeum można było podziwiać zabytkowe oraz współczesne pojazdy policyjne. Wystawa jest jednym z elementów powiatowych obchodów Święta Policji na Ziemi Łukowskiej. Ekspozycję można oglądać do 18 sierpnia br. w godzinach otwarcia muzeum. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.