Udział Muzeum Regionalnego w Łukowie w uroczystej przysiędze Wojsk Obrony Terytorialnej w Łukowie

W niedzielę 24.02.2019 r. na placu Targowym w Łukowie 104 żołnierzy – ochotników Wojsk Obrony Terytorialnej złożyło uroczystą przysięgę na sztandar 9 Pułku Piechoty Legionów AK i zasiliła szeregi 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Ceremonię poprzedziła Msza św. w intencji żołnierzy, która została odprawiona w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie.
W tym niezwykłym dla naszego regionu wydarzeniu wzięło udział Muzeum Regionalne w Łukowie, podczas którego nasza placówka zaprezentowała swoją wystawę fotograficzną dotyczącą historią Łukowa i Ziemi Łukowskiej.