X Zajazd Wysokomazowiecki w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu

W niedzielę 15 lipca 2018 r. delegacja naszego muzeum na zaproszenie Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka w Ciechanowcu wzięła udział w uroczystościach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W programie znalazły się: uroczysta msza św., odezwa i zaciąg do wojska polskiego oraz defilada wojsk i dorożek przez miasto, manewry i obozowisko wojskowe, kaskaderskie popisy na koniach w wykonaniu grupy „East Riders Stunt Team”, cyrk retro, pokaz tańców i mody z epoki oraz koncert pieśni patriotycznych. Zwieńczeniem uroczystości była bitwa „Ku niepodległości” – inscenizacja epizodu walk z 1918 r. oraz spektakl „Pan Jowialski” w wykonaniu teatru „Parabuch” z Warszawy. Uczestnicy Zajazdu mogli też sfotografować się z marszałkiem Piłsudskim, wziąć udział w konkursie wiedzy historycznej lub obejrzeć replikę samochodu pancernego Ford T.